13 Ağustos 2012 Pazartesi

Galatasaray 3:2 Fenerbahçe | Değerlendirme


Maça Fenerbahçe topu daha çok kontrol ederek başladı.İki takım da ilk dakikalarda birbirini yokladı.Galatasaray oyunda kontrolü sağladıktan sonra pozisyonları bulmaya başladı.Art arda kaçan gollerden sonra Selçuk İnan'ın uzun pasında kalecinin hatası ve Umut'un takipçiliği sayesinde gelen gol takıma moral verdi.


Golden sonra Galatasaray baskın olan taraftı.Kaçan goller yine tırnakları yedirtti.Fenerbahçe soyunma odasına geride gidecekken Alex'in ortasında şans Fenerbahçe'nin yanındaydı ve top ağlarımızdaydı.''Fener balı'' tabiri yine karşımıza çıktı bu golle.İlk yarı bu şekilde sona erdi.


İkinci yarıya iyi başlayan taraf Galatasaray oldu ve pozisyonlara girdi.Ancak bu uzun sürmeyecekti.Fenerbahçeli oyuncuların en dalgın olduğu anda Selçuk'tan yine harika bir pas ve Umut yine sahnedeydi.Golden sonra topun kontrolü Galatasaray'da idi ancak korner sonrası gelen pozisyonda , Baroni'nin eline çarpan top sonucu oyuncularımız duraksadı.Hakem düdüğü çalmayınca pozisyon devam etti ve Kuyt topu ağlarımıza gönderdi.Ardından Engin hakeme ''Fener formanı çıkar öyle gel'' diyerek kırmızı kart gördü ve oyundan atıldı.

Herkes buradan sonra işlerin kopmasını bekliyordu ama Galatasaray 10 kişiyle de olsa Fenerbahçe'den üstün bir oyun sergiledi ve hiç eksikmiş gibi gözükmedi.Muslera hiç zorlanmadı diyebilirim.89.dakikada bir uzun top,FB defansının dalgınlığı ve penaltı.Penaltıya laf edenler var ancak penaltı %100 penaltı.

Galatasaray hak ettiği bir galibiyet alıyordu ve Süper kupanın rövanşında yine galip olan taraf oluyordu.Böylece Fenerbahçe'nin de ''abartıldığını'' görmüş olduk.

Maça ait fotoğraf galerisini görmek için Tıklayın

Hiç yorum yok: